Fabrika Havalandırması

Fabrikala, atölye ve endüstriyel tesislerde; çalışma ortamının havasını iyileştirmek, işçilerin sağlığını muhafaza etmek, hastalıkların yayılmasını önlemek ve dış çevreye olan etkileri en aza indirmek amacıyla havalandırma ve filtreleme sistemleri kullanılmaktadır.

Fabrika havalandırmaları için kullanılan en uygun havalandırma ekipmanlarından biri aksiyel (axial) fanlardır. Hava sirkülasyonunu sağlamak adına en kolay montaj özelliğine sahip bu fanlar sayesinde kirli havanın dışarıya atılması, temiz havanın içeriye verilmesi sağlanmaktadır.

Fabrikalarda karşımıza çıkan bir başka havalandırma işlemi ise kaynak dumanı havalandırma sistemleridir. Kaynak işlemlerinde ortaya çıkan duman zararlı gaz ve partikülleri içinde barındırır. Bu dumanın neden olduğu sağlıksız iş ortamları,  hastalıkların artmasına, kalıcı olabilecek ciddi rahatsızlıklara, üretim kaybına, verimsizliğe ve çalışan huzursuzluklarına neden olmaktadır.

Bu zararlı gaz ve partiküllerin atılması adına davlumbaz, hava kanalları, akrobat kollar ve fanlardan oluşan havalandırma sisteminin yapılması zaruridir. Burada davlumbaz ve kanal ebatlarının doğru seçilmesi, hava kanallarındaki debi ve hız kriterlerinin doğru belirlenmesi ve fanın proses uygun debi, basınç ve ebatlarda seçilmesi çok önemlidir.

Seymenler Mühendislik olarak; kapasite, ebat ve ses kriterleri açısından fanın doğru seçilmesi, en uygun maliyette müşteriye sunulması, güvenli ve standartlara uygun bir şekilde montajının sağlanması adına adına yetkin ve deneyimli kadroya sahibiz.